Bambus i BPA Free, czyli NIEZWYKŁA, zwykła szczoteczka od MOHANI

Podziel się!

Na opakowaniu tej szczoteczki (rzecz jasna biodegradowalnym :)) znajduje się hasło „Małe decyzje zmieniają świat”. To bardzo trafne i skłaniające do myślenia zdanie. Czy sięgając codziennie po plastikową szczoteczkę myślisz o tym, że będzie się rozkładać przez 500 lat? Myślisz o wszystkich zużytych szczoteczkach do zębów, które po Tobie zostaną? Biorąc pod uwagę, że szczoteczkę do zębów zmieniasz średnio co 3 miesiące, to oznacza, że w ciągu roku zużywasz 4 szczoteczki. Każda z nich będzie rozkładać się przez ok 500 lat!

A kiedy już myjesz zęby, czy myślisz o włóknach poliwęglanowych zawierających BISFENOL A (BPA)?

No właśnie – BISFENOL A…a co to takiego?

Odpowiedź raczej Ci się nie spodoba - Bisfenol A jest syntetyczną formą ksenoestrogenu i to trucizna, która towarzyszy nam od zawsze i jest prawie wszędzie, w każdym plastikowym produkcie. Jednak najbardziej szkodzi nam w określonych warunkach...

Tę substancję w 1891 r odkrył chemik, Rosjanin Aleksander Dianin. Już 40 lat później było jasne, że szkodzi – głównie naszemu układowi hormonalnemu. Koncerny nie zamierzały zrezygnować z produkcji z jej użyciem. Jest tania i wygodna. Dlatego BPA znajduje się w większości plastikowych produktów.

To właśnie z tego powodu zaczyna się ostatnio mówić głośno o rakotwórczym wpływie na zdrowie torebek, w których gotuje się ryż czy kasze. Kolejny świadomi konsumenci rezygnują z plastikowych torebek.

Najbardziej szkodzi noworodkom i małym dzieciom. Dlatego Komisja Europejska zakazała stosowania tej trucizny w procesie produkcji butelek dla dzieci.

Nadal jest obecna w zdecydowanej większości plastikowych produktów. Nie ma jej tylko w tych, na których znajdziemy informację BPA Free.

Jest z plastikowych butelkach, szczoteczkach do zębów i ….paragonach z kas fiskalnych. Dlatego to kasjerki z supermarketów, obok małych dzieci używających plastikowych butelek i gryzaków oraz amatorów szczoteczek do zębów z syntetycznym włosiem, są najbardziej narażone na jej działanie.

Groźne... szczoteczki

Do krwi najczęściej dostaje się właśnie z włosia szczoteczek - przez błony śluzowe.

Badania naukowe niezbicie dowodzą, że jej uwalnianie się powoduje kontakt z detergentem, wyższa temperatura i ugniatanie.

Brzmi znajomo? Mycie zębów z użyciem ciepłej wody i pasty do zębów to idealne warunki, by ta substancja przedostawała się do organizmu.

Impotencja, otyłość, zaburzenia hormonalne

A kiedy już się do niego dostanie? Zdaniem naukowców i wielu badań, odpowiedzi są jasne:

- działa podobnie do żeńskich hormonów płciowych, w konsekwencji prowadząc do otyłości, chorób tarczycy i impotencji u mężczyzn;

- u dziewczynek wywołuje przedwczesne dojrzewanie,

- zwiększa ryzyko zawału,

- ma działanie rakotwórcze, wywołuje zwłaszcza raka piersi i prostaty,

- wywołuje szereg zaburzeń, w tym neurobehawioralne, takie jak np. ADHD

Trudno uniknąć kontaktu z paragonami fiskalnymi, ale wymiana szczoteczki na ekologiczną, z włosiem bez BPA to już nic trudnego. Te szczoteczki są już ogólnodostępne i oferowane przez wielu producentów. Ich cena jest porównywalna do ceny zwykłej szczoteczki w drogeryjnej promocji. 

Warto zmienić szczoteczkę i zrobić to tak dla planety, jak dla własnego zdrowia.

Ja używam ekologicznej szczoteczki MOHANI, która nie tylko nie zawiera BPA, ale też powstała z bambusa, który – w przeciwieństwie do plastiku – nie rozkłada się przez 500 lat.

Bambus – idealny dla szczoteczki

Bambus zawiera naturalne substancje przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Bambus nie gnije i do zachowania się w dobrej formie nie potrzebuje pestycydów. W składzie bambusa znajdziecie krzemionkę, sacharydy, flawonoidy, ramnozę, aminokwasy, białka, aminokwasy (tyrozyna, arginina, leucyna, histydyna) oraz wiele związków mineralnych.

Na szczególne uznanie zasługują zawarte w bambusie flawonoidy – naturalne antyoksydanty. Wzmacniają ścianki naczyń włosowatych, walczą z ich kruchością.

To z powodu działania antybakteryjnego puder bambusowy jest polecany do cery trądzikowej.

I co najważniejsze – bambusowa szczoteczka rozkłada się w ciągu 4-6, a nie 500 lat.

Wybierając idealną szczoteczkę zwracam uwagę na to, by jej włosie – tak jaka to użyte do produkcji szczoteczek MOHANI, było przyjazne weganom i nie zawierało BPA, dobrze czyściło zęby i przestrzenie międzyzębowe, nie podrażniając i nie rysując szkliwa.

Jak używać? Tu nie ma żadnego zaskoczenia bo szczoteczki bambusowej używa się tak, jak każdej innej szczoteczki. Najpierw trzeba zmoczyć włosie. Nałożyć odrobinę pasty i wyszczotkować zęby. Po użyciu dokładnie spłukać ciepłą wodą. Bambusowej szczoteczki lepiej nie zostawiać w mokrym kubku.

Taką szczoteczkę zmieniamy na nową co 3 miesiące - bez wyrzutów sumienia :)

Polecaną przeze mnie szczoteczkę znajdziesz TU - szczoteczka bambusowa Mohani - lub kopiując ten link - http://bit.ly/szczoteczka-bambusowa

Komentarze  

# CiekaweKarolina 2018-03-26 17:30
Ja mam u siebie kocyk bambusowy dla mojego dziecka i bardzo go chwalę. Nie dość że jest mi jutro tylko to jeszcze komfortowe a latem trzyma odpowiednie ciepło dla mojego dziecka to znaczy że ani się nie przegrzeje ani nie wychodzi

www.zbambusa.pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do góry

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.