Jak odkryłam kolagen rybi

Podziel się!

Na kolagen rybi trafiłam niemalże w ostatniej chwili. To było wiosną, rok temu. Akurat dobiegałam czterdziestki. Moja cera nie była przyzwyczajona do kosmetyków. Odkąd pamiętam, miałam alergię na kremy a przynajmniej tak wówczas myślałam. Po każdym zastosowaniu kremu, moja skóra zaczynała swędzieć. Pojawiały się na niej swędzące grudki, które z czasem przekształcały się w okropne wypryski.

Czas robił swoje, skóra wiotczała. Grawitacja ściągała ją coraz niżej i niżej.

Postanowiłam wypróbować krem z kolagenem rybim. Niepokojące swędzenie nie pojawiło się ani pierwszego, ani żadnego z kolejnych dni. To mi uświadomiło, że nie miałam alergii na kosmetyki, ale na sls-y i sztuczne detergenty, które są dodawane do większość drogeryjnych kosmetyków z niższej i średniej półki.

Postanowiłam zostać przy kremie z kolagenem, z czasem nabierałam coraz większego zaufania do całej serii. Tak sięgnęłam po żel kolagenowy i płyn micelarny. I co? - I nic! Zero objawów alergii. Po kilku tygodniach zauważam napięcie i odmłodzenie skóry, chociaż wolałabym, żeby moje ulubione kosmetyki nieco lepiej nawilżały cerę. 

Kolegen rybi jest nazywany białkiem młodości. Jego działanie polega na pobudzaniu fibroplastów – naszych kolagenowych stoczni, komórek produkujących białka kolagenowe, do pracy. Fibroplasty już ok 35 r. życia pracują coraz słabiej. Produkcja kolagenu spada po 40- tce i to wtedy objawy starzenia są coraz bardziej widoczne.

Kolagen rybi w sposób bezpieczny i naturalny pozwoli Ci na dłużej zachować piękno i młodość. Sprawi, że o naszym rzeczywistym wieku tak naprawdę wcale nie będą decydować pierwsze dwie cyfry numeru pesel, ani ilość siwych włosów, ale kondycja naszych ... białek kolagenowych.

Czy wiesz, że:

  • Kolagen to „białko życia”. Słowo wywodzi się z języka greckiego „cola” (klej) i „gennao” (rodzić). Słowo można więc przetłumaczyć na „klejorodny”.
  • Kolagen spaja nasze komórki, jest jednym z podstawowych białek podporowych. Znajduje się we wszystkich narządach, składamy się z niego od czubków głów, aż po krańce paznokci.
  • Kolagen to 30 proc. całkowitej masy białka ludzkiego, 70 proc. masy białek skóry, od 30 do 60 proc. białek kości aż 99 proc. białek oka! To główny element tkanki łącznej.
  • Organizm młodego człowieka w naturalny sposób potrafi odbudować aż 3 kg swojego naturalnego kolagenu rocznie!

Ciekawostka – badając tkankę łączną naukowcy potrafią precyzyjnie określić wiek naszych organizmów! Tkanka łączna ściśle wiąże się z wymianą materiału biologicznego, także tego innego niż białka.

Kiedy zaczyna nam brakować kolagenu ustrojowego, szybciej się męczymy. Co ciekawe, zmienia się także skład chemia mózgu, pogarsza samopoczucie.
W wątrobie kolagen całkowicie wymienia się po 30 dniach, w oku po 70 dniach, w skórze po ok 135 dniach, w poszczególnych komórkach krwi – po 3 miesiącach, w kościach, stawach i układzie nerwowym – po 12 miesiącach. Właściwy poziom kolagenu zapewnia – nawilżenie i dobrą kondycję skóry, gałki ocznej, włosów i paznokci a także ciągłą odnowę narządów.

Komentarze  

# Przydatne informacje!Aleksandra 2017-05-08 22:06
Sięgnę po niego za parę lat! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# http://paradoksalnaaa.blogspot.comParadoksalna 2017-05-08 23:02
Nie wiedziałam nawet że jest coś takiego jak kolagen rybi :P to pewnie dlatego że nie zagłębiałam się nigdy w kolageny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do góry

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.