10 powodów, dla których nie możesz zapominać o naturalnej witaminie C

Podziel się!

 

Na tytuł „witaminy życia” , naturalna lewoskrętna witamina C, zasłużyła sobie w zupełności. Chroni przed nowotworami, dba o jędrną skórę. Bez niej trudno utrzymać zdrowe stawy i ścięgna.

Dlaczego warto o niej pamiętać przez cały rok?

1. W odróżnieniu od większości ssaków, organizmy ludzkie jej nie wytwarzają naturalnej lewoskrętnej witaminy C. Kot produkuje ok 1 tys. mg witaminy C dziennie a pies 5 tys. mg, koza od 10 do 20 tys.

2.Tylko naturalna witamina C ma działanie przeciwwirusowe (działa na wszystkie wirusy), antybakteryjne (działa nawet na szczepy antybiotykoodporne), przeciwgrzybiczne ( zwalcza grzyby nawet w płucach i jelitach), przeciwnowotoworowe (po dożylnym podaniu dużych dawek), przeciwpasożytnicze (niszczy lamblie, rzęsistki), przeciwwolnorodnikowe (niszczy agresywne rodniki tlenowe), przeciwalergiczne (hamuje reakcje uczuleniowe), przeciwzapalne (zmniejsza stan zapalny narządów), przeciwmiażdzycowe (obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów). Uodparnia nas, ma działanie immunoaktywne. Pomaga gromadząc się w komórkach, głównie w limfocytach, a to one wytwarzają przeciwciała potrzebne nam do walki z zagrożeniami.

3. To naukowo dowiedzione, że naturalna witamina C wspiera leczenie nowotworów i przeciwdziała ich powstawaniu wzmacniając naszą naturalną tkankę podporową – włókna kolagenowe. Organizmowi z mocnymi włóknami kolagenowymi przerzuty nowotworowe ani ich powstawanie nie straszne!

4. Lewoskrętna witamina c to naturalny przyjaciel zdrowej skóry, pięknych włosów i zdrowych stawów, gdyż działa kolegenotwórczo.

5. Naturalny kwas askorbinowy wpływa na psychikę – bierze udział w przekształcaniu tryptofanu w hormonopodobną serotoninę. Jak wiadomo, serotonina to neuroprzekaźnik impulsów nerwowych, hormon dobrego nastroju umożliwiający dobry sen, koncentrację, łagodzenie bólu i przeciwdziała depresji. Jest szczególnie polecana w stanach stresu i napięcia nerwowego. W takich sytuacjach zapotrzebowanie na witaminę c wzrasta dwukrotnie a tracimy ją błyskawicznie.

6. Naturalna witamina C obniża ciśnienie krwi i chroni przez zawałem – obniża poziom złego cholesterolu

7. Jest nam potrzebna do wchłaniania się różnych składników mineralnych (np. żelaza, wapnia i manganu).

8. Stabilizuje wagę, biorąc udział w produkcji L-karnityny, która z kolei zapobiega odkładaniu się tłuszczu.

9. Zapobiega zapaleniu stawów, zapewnia zdrowe dziąsła i mocne zęby, leczy (uszczelnia) naczynia krwionośne.

10. Poprawia urodę, pomaga zachować młodość, wychwytuje wolne rodniki. Uczestniczy w syntezie kwasu hialuronowego i elastyny.

Naturalna lewoskrętna witamina C – mit czy hit?

Blogosfera żyje pytaniami takim jak te: - Czy lewoskrętna witamina C naprawdę istnieje i która forma witaminy C jest dla nas dobra – lewoskrętna czy prowoskrętna? Odpowiedzi nie szukajcie na blogach czy formach, pisanych przez osoby opłacane przez koncerny farmaceutyczne. Spytacie mądrych naturopatów, którzy mówią, że w naturze występuje tylko jedna forma witaminy C – lewoskrętna!

Jeden z największych autorytetów autor bestsellerowej książki „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie” Jerzy Zięba pisze takt: „Forma prawoskrętna to zwykły odczynnik chemiczny. Jako witamina nigdy nie powinna być sprzedawana, ani tym bardziej zażywana”.

Uwaga! Szkodzi!

Znawcy tematu nie mają wątpliwości - sztuczny kwas askorbinowy, dostępny w większości aptecznych preparatów, jest wytwarzany z glukozy na drodze fermentacji przez utlenianie chemiczne. Nie ostrzegają nas przed nią, dlatego, że jest tani (wyprodukowanie 1 kg kwasu askorbinowego to zaledwie koszt ok 2 dolarów a kupując ją w aptece – przepłacamy kilkadziesiąt razy). Chodzi o to, że naturalna, lewoskrętna witamina C to substancja organiczna, jest otoczona naturalną otuliną cukrowo- białkową. Dzięki niej witamina C wchłania się wolniej i nawet w 90 - 99 proc.

Wchłanialność sztucznej witaminy C to od kilku do 15 proc. (niektórzy upierają się przy 30 proc.). Sztuczna witamina C, czyli kwas askorbinowy dużo gorzej się wchłania, ale ma też wiele negatywnych skutków ubocznych. Może doprowadzić do reumatyzmu, powodować zakrzepicę, udar lub zawał. Prowadzi do powstawania w nerkach i pęcherzu kamieni moczowych z soli kwasów szczawiowego czy moczowego.

Nie dajcie się nabrać?

Jeśli na etykiecie znajdujecie oznaczenie „L” (L- kwas askorbinowy), możecie ufać preparatowi. Ale kiedy w opisie widzicie „kwas askorbinowy” miejcie się na baczności. Uważajcie też na coraz częstsze praktyki producentów tak zwanych "naturalnych i tanich" suplementów diety. Przed zakupem zwróćcie uwagę na skład - znajdziecie tam kwas askorbinowy (sztuczny) z jedynie dodatkiem naturalnej witaminy C z aceroli, dzikiej róży czy z dodatkiem flawonoidów. Przygotowałam dziś mały filmik o naturalnej witaminie C . To moje pierwsze "dzieło" z tej dziedziny: ) - www.youtube.com/watch?v=vDL5oN2OIug&feature=share

​ Polecam te preparaty:

1- witamina C z biomasy z gryki i gorzkiej pomarańczy C-olway

2 - witamina C z dzikiej róży z kolagenem rybim

3. ajurwedyjska witamina C z upraw fair - trade

4. naturalna witamina C z aceroli

5. liposomalna witamina C

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do góry

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.