Olej z czerwonej palmy – 100 powodów, aby go pokochać

Podziel się!

Surowy i nierafinowany olej z czerwonej palmy - zdrowy i smaczny sposób na przygotowanie skóry na lato! Dzięki niemu będziesz się ładniej opalać. Twoja skóra będzie bardziej zabezpieczona przez szkodliwymi promieniami UV i mniej narażona na oparzenia słoneczne. Olej z czerwonej palmy to potężna dawka beta-karotenu, witaminy E, antyoksydantów i koenzymu Q10 – mega doładowanie dla Twojego wzroku, skóry, poprawa kondycji serca – wszystko to zapewni Ci surowy olej z czerwonej palmy. Powstaje z czerwonych owoców oleistej palmy. Ta palma rośnie w rejonach Afryki Zachodniej. Olej ma naturalnie gęstą konsystencję. Rozpuszcza się, kiedy temperatura przekracza 20 stopni.

O cudzie surowego i zimnotłoczonego oleju z czerwonej palmy pisze w książce „Cud oleju palmowego” dr Bruce Fife. Autor książki przekonuje do włączenia tego, jednego z najdrowszych olei świata” ma stałe do swojej diety. Ma swoje argumenty kulinarne i przede wszystkim prozdrowotne. Otóż olej z czerwonej palmy nie tylko znakomicie smakuje, ale też przyjemnie pachnie. Może być rozgrzewany do bardzo wysokich temperatur.

Badania przeprowadzone przez naukowców wskazują na dobroczynny wpływ oleju na zdrowie. Okazuje się, że olej z czerwonej palmy może skutecznie przeciwdziałać wielu chorobom: wspomagać układ krążenia, chronić przed nowotworami wzmacniać odporność normalizować poziom cukru we krwi, wzmacniać wątrobę, poprawiać kondycję kości i zębów, wyostrzać wzrok, wzmacniać oczy.

Młodsza skóra

Olej z czerwonej palmy zapobiega wczesnemu starzeniu się. To najbogatsze naturalne źródło witaminy E. Dostarcza organizmowi wielu antyoksydantów, chroni przed wolnymi rodnikami. Czerwona palma to bomba naturalnej witaminy E w formie Alpha Tocotrienole. One chronią nas przed wolnymi rodnikami nawet 60 razy lepiej, niż syntetyczne formy witaminy E.

Olej poprawia przyswajalność witamin i minerałów, jest wskazany w walce z niedożywieniem.

Olej z czerwonej palmy zawiera same zdrowe tłuszcze i nawet w wysokich temperaturach zachowuje swoją wysoką jakość.

Wspomaga płuca, chroni przed zaburzeniami psychicznymi, między innymi przed chorobą Alzheimera.

To skarbnica beta-karotenu. Zawiera go 10 razy więcej, niż marchewka i 30 razy więcej niż pomidor. To dlatego tak świetnie przygotowuje skórę do opalania.

Wiele karotenów

W przyrodzie znajdziecie prawie 600 rodzajów karotenów. A tylko surowy, olej palmowy zawiera równocześnie najważniejsze z nich, czyli: Luteinę, Likopen, Beta-karoten, Zeaksantynę Kryptokantynę, Alpha- i Beta-karoten. Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, że tak bogata cała gama karotenu wpływa lepiej na organizm, niż przyjmowane pojedyncze suplementy. Mam na myśli na przykład apteczny syntetyczny karoten, który może nam jedynie zaszkodzić.

Oprócz potężnej dawki beta karotenu, witaminy E i koenzymu Q10, olej z czerwonej palmy dostarcza dużej dawki kwasów Omega-3 i omega-6. Czy wiecie, że równoczesne dostarczenie organizmowi kwasów omega 3 i omega 6 wymaga także równoczesnego zasilania go odpowiednią dawkę karotenu, witaminy E i koenzymu Q10? Organizm musi dysponować wszystkimi tymi składnikami, żeby procesy biochemiczne zachodziły w nim prawidłowo.

  Olej z czerwonej palmy – chroni przed rakiem i infekcjami

Ten olej to największe naturalne źródło tokotrienoli (dzięki nim olej stabilizuje nasze tkanki i komórki, zapobiegając nowotworom). Włączenie do diety surowego oleju z czerwonej palmy jest wskazane zarówno kobietom i mężczyznom. Kiedy w organizmie kobiety poziom karotenu, automatycznie wzrasta ryzyko raka piersi. Katoren, który ją przed nim chroni to Alpha karoten, Luteina i Beta karoten. Wystarczający poziom karotenu u mężczyzn prawie o 50 proc. zwiększa ochronę przez rakiem prostaty. Czerwony olej palmowy chroni palaczy przed rakiem płuc. U palaczy którzy spożywają olej palmowy czerwony jest mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka płuc.

Olej z czerwonej palmy dobrze wpłynie na zdrowie dzieci zapadających na infekcje górnych dróg oddechowych. Badania przeprowadzone przez prof. Kreamat Ali z Uniwersytetu DACCA w Bangladeshu wykazały, że olej z czerwonej palmy chroni dzieci przed chorobami górnych dróg oddechowych  ich stan zdrowia znacznie się poprawił. Niedobór Beta-karotenu sprawia, że częściej chorujemy z powodu infekcji górnych dróg oddechowych.

7 pomysłów na zwiększenie spożycia oleju z czerwonej palmy:

1. Olej do smarowania pieczywa. Jedną warstwą oleju smaruję pieczywo, potem nakładam na kromkę pastę z tofu, hummus lub pasztet wege. Całość posypuję posiekanym szczypiorkiem i lekko solę – solą marską – pycha :)

2. Używam go do duszenia potraw. Najbardziej smakuje mi użyty do ryżu po brazylijsku (PRZEPIS ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC TU)

3. Olej ten świetnie nadaje się do zup, sosów a także do różnego rodzaju kasz, warzyw na patelnię i ziemniaków.

Olej z czerwonej palmy zamiast kremu

Olej z czerwonej palmy ma zastosowanie w kosmetyce – olej z czerwonej palmy to doskonały dodatek do naturalnych kremów do cery dojrzałej, lub jako odżywka do włosów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Do góry

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.